....."V tomhle světě ještě je dobro, pane Frodo. Stojí za to o něj bojovat".....

Červen 2007

Mosty přes propast času

17. června 2007 v 21:10 | moni333 |  Úryvky z knih
Úryvek z knihy "Mosty přes propast času" od Ludmily Vaňkové
----------------------------
Stáli na úbočí ledové hory u široké pukliny. Hluboko pod sebou viděli opuštěný tábor a vznášedla připravená k odletu. Ještě mnohem dál, ve vesnici v údolí, jako by se něco dělo. Drobné černé tečky se houfovaly kolem jiných, které se valily tenounkou čárkou od města u jezera. Na tuto vzdálenost to vypadalo jako bleší cirkus.
Ket vztáhla ruku první s pohledem zabořeným do Pedrových očí nechala stříbrný váleček sklouznout do skalní rozsedliny. Alfonso s Césarem se k ní připojili se zachmuřenými tvářemi. Přes své nejhlubší přesvědčení si vůbec nebyli jisti moudrostí takového činu. Třetí Taren, Antonio, chvíli nerozhodně pohazoval v ruce zajištěným paprskometem, pak prudce objal Isabelu a se zavřenýma očima ho odhodil, až zazvonil o protější hladkou stěnu svého ledového hrobu. Černý kocour na ramenní Maé jí olízl drsným jazykem tvář. Vypadal, jako by se smál, když pozoroval, jak její paprskomet letí do modré hlubiny.
"Holčička si tak ošklivě hrát nebude," prohlásila Ré, zbavujíc se nebezpečné zbraně. "Dělej, otče. Čekáme už je na tebe."

Pýcha a předsudek

17. června 2007 v 18:43 | moni333
Pro ty, které zaujalo stejnojmenné filmové zpracování knižní předlohy Jane Austenové "Pýcha a předsudek" je v Galerii umístěno několik obrázků z filmu.